אודותינו

צוות בית הספר

חזון בית הספר

הכלה – בית הספר הנו מוסד קהילתי וככזה מהווה בית לכל ילד וילדה, נער ונערה מהקהילה. זאת מתוך מאמץ מתמיד להכיל את כל התלמידים על כישוריהם וקשייהם הייחודיים.

מצוינות – בית הספר שואף לייצר את התנאים בהם כל תלמיד ותלמידה יוכלו לממש את כישוריהם הייחודיים, לשאוף למצוינות ולבטא את עצמם. בית הספר מכיר בכך שתחומי העניין, המוטיבציה והכישורים של כל תלמיד הנם שונים ולפיכך מאפשר מסלולי צמיחה והתקדמות מגוונים ללא ניסיון ליישר קו או ליצור אחידות מלאכותית הגורמת לירידה למכנה המשותף הנמוך.

לצורך כך, מספק בית הספר כבר מהשלבים הראשוניים, שיעורי העשרה מגוונים המפתחים חשיבה ביקורתית, למידה עצמאית, כבוד לנכסי צאן ברזל של התרבות וביטוי עצמי יצירתי בתחומי האמנות המגוונים.

בית הספר רואה את תפקידו בפיתוח הכישורים הקוגניטיביים, הרגשיים והחברתיים של התלמידים ובעיקר בחשיפתם לשאלות ערכיות שיסייעו להם בהתפתחותם כבני אדם עם מערכת ערכים מוצקה.

ערכים – בית הספר מחנך את תלמידיו לנאמנות לעצמם, למשפחתם, לקהילתם ולמדינתם, בידיעה שנאמנות זאת הנה הבסיס לעיצוב עמוד שדרה ערכי וזהות ברורה המהווים כלים הכרחיים להתמודדות עם עולם אי הודאות וריבוי הזהויות אליו הם יצאו. בית הספר מחנך לערכים של יושרה, של התמדה ושל רגישות לזולת. לצד נאמנות מחנך בית הספר לחשיבה ביקורתית של המציאות מתוך רצון לשנותה בכדי לשאוף ליצירת עולם טוב וצודק יותר.

לצורך כך, מתחנכים התלמידים לתרומה לקהילה ומשולבים במגוון רחב של פעולות של מעורבות חברתית. התרומה לקהילה אינה מסתיימת עם סיום הלימודים אלא באה לידי ביטוי באחוזים גבוהים של התנדבות למסגרות שנת שירות ומכינות קדם צבאיות, ובעיקר באחוזי גיוס גבוהים במיוחד בהם כל תלמיד ותלמידה מחפשים את הדרך לבצע שירות משמעותי, ובמסגרתו תבוא לידי ביטוי תרומתם הייחודית.

לצורך מימוש ערכים אלה, עובד בית הספר בשיתוף פעולה מלא עם מערכות החינוך הבלתי פורמאלי המשלימות את התהליכים של ההתפתחות החברתית, הרגשית והערכית של התלמידים מעבר לשעות הלימודים.

צוות – עמוד השדרה של בית הספר הוא צוות מוריו ומחנכיו. לפיכך, בית הספר דואג לא רק לרווחתם וביטחונם אלא גם להתפתחות מקצועית מתמדת, תוך חשיפה לדרכי הוראה מגוונות, לתפיסות עולם חדשניות ולטכנולוגיות תומכות. בית הספר מספק רשת תמיכה למורים חדשים, ומשלב בין מורים ותיקים בעלי ניסיון רב למורים חדשים המביאים עמם גישות חדשות ורעננות.

בגרות – בית הספר שואף להביא את כל תלמידיו להצלחה בבחינות הבגרות שהנן תנאי להמשך התפתחות בשנים שלאחר מכן. שאיפה זאת באה לידי ביטוי בהצעה של מגוון רחב של תחומי הרחבה, כולל תחומים הדורשים השקעה ומצוינות אישית גבוהים, אך גם מסלולי תמיכה לאלו המתקשים.

דמות הבוגר/ת של תיכון אזורי באר טוביה הנה של אדם המצליח להתמודד עם העולם התחרותי והמשתנה מתוך נחישות ואמונה בעצמו, חתירה להישגים ולמצוינות אישית, מחויבות לקהילה בה הוא חי, ובעל זהות ערכית ברורה הכוללת רגישות לזולת.

 

פרטים כלליים

נוסד בשנת:
1959
שלב חינוך:
ז-י"ב
מנהל/ת:
רוני ארז

פרטי התקשרות

נגישות